İzmir İli Aliağa İlçesi Sınırları içerisinde yer alan Nemport Limanı Tevsii Projesinin, Kyme Antik Kenti üzerinde yaratabileceği etkilere yönelik değerlendirme çalışmaları tamamlanmıştır.

Antalya ili Kaş ilçesi sınırlarında yer alan "Batı Antalya Havalimanı Projesi" nin Phellos Antik Kenti üzerinde yaratabileceği etkilere yönelik değerlendirme çalışmaları tamamlanmıştır.

"Social Risk Management and Social Performance Requirements of EBRD" eğitimi kapsamında yer alan "PR-8" sunumu, 22.10.2019 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneğin'de gerçekleştirilmiştir.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi Derneği, Koç Üniversitesi Akdeniz Medeniyetleri Araştırmaları Merkezi, ICOM Türkiye Ulusal Komitesi, Medeniyet Üniversitesi, Arkeologlar Derneği, Müzeciler Derneği' nin destekleri ile Antalya AKMED' de 23-24-25 ekim 2019 tarihlerinde yapılacak olan "Önleyici Koruma Çalıştayı ve Uygulama Atölyesi" REGIO' nun katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

İzmir Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi Kapsamında, REGIO tarafından yürütülen "Neonteikhos Antik Kenti Kurtarma Kazıları ve Rekonstrüksüyon Çalışmaları" ulusal basında yayınlandı. https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/izmirden-candarliya-ulasim-40-dakikaya-iniyor/1589272 

REGİO, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde genç arkeologlar ve akademisyenlerle “İnşaata Dayalı Kalkınma Modelinde Arkeolojik Mirasın Korunması” konulu çalışmada bir araya geldi.

Kıyıköy, somut ve somut olmayan kültürel miras saha araştırması REGİO tarafından tamamlandı.

Ankara-Niğde Otoyol Projesi kapsamında Anadolu Medeniyetler Müzesi Müdürlüğü resmi başkanlığı altında gerçekleştirilen Harhar Deresi kurtarma kazısı devam etmektedir.

Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyol Projesi kapsamında İzmir Arkeoloji Müzesi Müdürlüğü resmi başkanlığı altında gerçekleştirilen Neonteikhos Antik Kenti  arkeolojik rekonstrüksiyon çalışmaları devam etmektedir.

Suudi Arabistan K.A.ÇARE Projesi'nin 2. etap çalışmaları yakında başlayacaktır.

Batı Antalya Havalimanı Projesi kapsamında arkeolojik yüzey araştırmaları 28 Mart 2019 tarihinde başladı

REGIO 10. Yaşını Kutluyor. 10 yılda boru hattı ve otoyol projelerinde 500m. genişliğinde ve toplam 6400 km. uzunluğunda inşaat güzergahı araştırıldı, 896 arkeolojik ve kültürel alan tespit edilerek, tescil işlemlerinin yapılması için elde edilen saha verileri ilgili müze müdürlükleri ve koruma kurullarıyla paylaşıldı. 35 farklı projede 40 farklı yerde müze müdürlükleri ile beraber sondaj kazıları, bunların 24 tanesinde ise kurtarma kazıları yürütüldü. Bu çalışmalar süresince toplam 2013 kazı işçisine, 53 Uzmana (Arkeolog, Antropolog, Sanat Tarihçi, GIS Uzmanı) istihdam sağlandı.